

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 800 µm |
| RoHS | Compliant |
| Interface | CAN |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Data Rate | 4 Mbps |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Operating Supply Current | 1.8 mA |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Drivers | 1 |
| Packaging | Reel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
